METODYKA MGT

NIKT Z NAS NIE JEST PRZECIĘTNIAKIEM

languageMathScienceCreativeSocialphisycalNIKT Z NAS NIE JEST PRZECIĘTNIAKIEM

Program Mother Goose Time przygotowaliśmy tak ,żeby nauka języka obcego mogła odbywać się przy wykorzystaniu rożnych umiejętności i zainteresowań dzieci. Po wielu latach doświadczeń w pracy z dziećmi udało nam się stworzyć program wraz z pomocami dydaktycznymi, który pozwala nam uczyć dzieci języka obcego w sposób naturalny, unikając przy tym rutyny i nudnych schematów.

 

 

 

 

 

 

Nasz program bazuje na wielu teoriach nauczania, ale przede wszystkim na teorii inteligencji wielorakich prof. Howarda Gardnera, który na jednym ze swoich wykładów określił ją w bardzo czytelny sposób:

Nasz umysł to nie jest jeden komputer. Jesteśmy wyposażeni w 8 – 9 komputerów o różnych parametrach. Te "komputery” to nasze zdolności. Jedni z łatwością liczą, inni szybciej uczą się tańca, a jeszcze inni robią świetne konstrukcje. Nasze zdolności są "zakodowane” w mózgu i nikt z nas nie jest "przeciętniakiem”. – Te zdolności najłatwiej zauważyć u małego dziecka, bo ono reaguje naturalnie.
( Prof. Gardner, wykład w ramach projektu Edukacja Umysłu, Kielce 2011)

 

Mając to na uwadze wyposażyliśmy lektorów i dzieci w liczne i pomysłowe narzędzia pracy ,które w procesie nauczania pozwalają nam dotrzeć do każdego dziecka. Tworząc program i pomoce Mother Goose Time udowadniamy ,ze każde dziecko może przyswoić język obcy, wystarczy tylko wiedzieć w jaki sposób do niego dotrzeć. W naszym pudelku znajdą Państwo m.in. pomoce do zabaw językowych, matematycznych, plastycznych, naukowych, muzycznych, kulinarnych.

Poniższy model nauczania Mother Goose Time obrazuje jak przy wykorzystaniu rożnych dziedzin nauczania docieramy do poszczególnych zainteresowań i umiejętności jakimi mogą wykazać się dzieci pracując na każdym projekcie (pudełku) tematycznym.

 

metodykaMGT

 

Zobacz nasze standardy nauczania (see our teaching standards)